Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів.
Сьогодні Україна разом з усім світом вшановує пам’ять мільйонів безневинних жертв геноцидів.
Конвенція про запобігання злочину геноциду стала одним із перших міжнародно-правових документів з прав людини, ухвалених 9 грудня 1948 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН – організацією, яка була створена, зокрема, щоб утвердити віру у гідність та цінність людської особистості й сприяти загальній повазі та дотриманню прав людини й основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови й релігії.
![](https://vpu38.km.ua/wp-content/uploads/2021/12/265646015_313125267327945_4047910682223042261_n.jpg)