Правила поведінки

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, Статуті Грицівського вищого професійного училища №38.

1.1. Здобувач освіти приходить до навчального закладу за 15 хвилин до початку занять – о 8 годині 15 хвилин.

1.2. Приходити до училища необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.3 Не можна приносити на територію училища з будь-якою метою і використовувати будь-який спосіб зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

1.4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

1.5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з училища та його території в урочний час.

1.6. У разі пропуску занять до 3-х днів здобувач освіти зобов’язаний пред’явити майстру в/н довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

1.7. У разі пропуску занять більше трьох днів здобувач освіти зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

1.8. Здобувач освіти повинен проявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.9. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі училища, класному керівнику або адміністрації училища.

1.10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти в училищі та за його межами. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Здобувач освіти не повинен вживати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику та ін.

1.11. Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах.

1.12. Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

1.13. Здобувач освіти повинен щодня вести записи домашніх завдань у предметних зошитах або щоденниках.

1.14. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

1.15. Здобувачі освіти зобов’язані берегти майно та оснащення навчальних кабінетів та місць загального користування, зелені насадження на території училища, дбайливо поводитися зі своїми речами, берегти вазони на підвіконнях, не сідати на них і не ставити свої речі.

1.16. Суворо забороняється тютюнопаління в училищі та на прилеглій до нього території.

1.17. Здобувачі освіти зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу училища, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

1.18. У разі навмисного пошкодження училищного майна батьки здобувача освіти зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.19. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні Грицівського ВПУ №38 без нагляду педагогічних працівників.

ІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА УРОКАХ

2.1. Після дзвінка ( 08:30) здобувач освіти займає своє місце в аудиторії, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування викладача або майстра виробничого навчання біля дверей, у коридорі.

2.2. Здобувачі освіти входять до кабінету за дзвінком. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.3. Коли викладач, майстер в/н входить до навчальної аудиторії, здобувачі освіти встають, вітаючись. Так само вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли працюють за комп’ютером, та уроків виробничого навчання, коли працюють з інструментами та обладнанням.

2.4. Відсутніх здобувачів освіти староста або відповідальна особа позначає в рапортичці, яку подає викладачу на початку уроку.

2.5. Під час уроку не можна ходити по навчальній аудиторії чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу викладача, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

2.6. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивний зал входити забороняється. Здобувачі освіти, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково мають бути присутніми під час уроку в спортивному залі.

2.7. Дзвінок про закінчення уроку дається для викладача. Тільки, коли викладач оголосить про закінчення занять, здобувачі освіти мають право покинути навчальний кабінет.

2.8. За кожним здобувачем освіти групи в навчальній аудиторії закріплюється постійне робоче місце.

2.9. Під час уроку здобувачу освіти необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі. Забороняється без дозволу педагога ходити по аудиторії чи навчальній майстерні, підключати зарядні пристрої до електромережі.

2.10. При користуванні на уроці підручниками не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника, взятого з бібліотеки,відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.11. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. На партах під час уроку тримати їх забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Використання гаджетів дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається класному керівнику групи або батькам у той же день.

2.12. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з кабінету, то він повинен запитати дозволу викладача.

2.13. Здобувач освіти на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача та майстра.

2.14. Здобувач освіти має право в коректній формі обстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

2.15. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, як під час уроків, так і після їх закінчення, правил поведінки в навчальних аудиторіях (кабінетах).

2.18. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні Грицівського ВПУ № 38 без нагляду педагогічних працівників.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

3.1. Під час перерви здобувачі освіти переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

3.2. Особливо уважними треба бути здобувачам освіти під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

3.4. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

3.5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

3.6. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, майстра в/н, адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ІV. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПОЗА УЧИЛИЩЕМ

4.1. Здобувачі освіти Грицівського ВПУ № 38 зобов’язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими.

4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в громадських місцях.
4.4. Дбайливо ставитися до природи.

4.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.

4.6. Здобувач освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

4.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки селищем для здобувачів освіти дозволяються до 22 години, а мешканцям гуртожитку до 21.00.

V. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду здобувача освіти передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє реалізувати свою індивідуальність і неповторність.
Але здобувач освіти Грицівського ВПУ № 38 повинен мати відповідний зовнішній вигляд. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану власника до самого себе і суспільства.

5.1. Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до навчального закладу чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути ділового стилю, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти, провокативні елементи та довжина спідниць і суконь у дівчат.

5.2. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

5.3. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивній формі. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

5.4. На уроках виробничого навчання здобувачі освіти повинні бути у спецодязі (комбінезонах, косинках, кухарських ковпаках, фартухах).

5.5. На суботники та інші господарські роботи здобувачі освіти приходять у робочому одязі.

5.6. Знаходитися в училищі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

5.7. На урочисті загально училищні заходи приходять у святковому одязі.

VІ. ОБОВ’ЯЗКИ ЧЕРГОВОГО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

6.1. Черговий по навчальній аудиторії здобувач освіти під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

6.2. Черговий здобувач освіти має право зробити зауваження щодо правил поведінки та санітарних вимог у навчальному кабінеті.

6.3. Чергова група по училищу здійснює чергування відповідно до Обов’язків чергової групи, затверджених на початку навчального року.

6.4. Чергові здобувачі освіти допомагають адміністрації і черговому майстру у здійсненні контролю за чистотою, порядком в училищі, за виконанням цих Правил.

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

7.1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території навчального закладу і при проведенні загально-училищних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.

7.2. За порушення цих Правил та Статуту училища здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:

  • усне зауваження;
  • виклик здобувача освіти самого або з батьками на засідання Ради профілактики;
  • винесення догани здобувачу освіти.

Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма здобувачами освіти Грицівського ВПУ №38.

Thank you for your upload